Aktualności 2012/2013
sobota, 11 maja 2013

W dniu dzisiejszym od samego rana w naszym ogrodzie rozstawiła się ekipa fachowców, która montowała dla nas altankę oraz huśtawkę. Pierwszymi, którzy testowali nowy nabytek byli ks. Rektor oraz Ojciec Duchowny.

Równocześnie przygotowywaliśmy nasz dom, gdyż dzisiejszy dzień jest bardzo bogaty w wydarzenia. Przed południem mamy spotkanie z Ks. Abp. Johnem Josephem Myersem, ordynariuszem archidiecezji Newark (New Jersey, USA), zaś po południu spotkanie przyjaciół naszego domu przy Majówce oraz grillu.

Zobacz zdjęcia >>>

 
czwartek, 09 maja 2013

Nadszedł piękny miesiąc maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej. Od niedzieli, po powrocie alumnów z długiego weekendu, uczestniczymy w wieczornych nabożeństwach majowych.

Podczas nabożeństw śpiewamy Litanię Loretańską, a następnie wysłuchujemy czytanki o tejże litanii oraz adorujemy Chrystusa utajonego w Najświętszym Sakramencie. Majówki odprawiamy w języku polskim, angielskim i łacińskim. Na niektórych ks. Rektor akompaniuje nam na gitarze.

Święta Maryjo, módl się za nami!

Zobacz zdjęcia >>>

 
wtorek, 07 maja 2013

Wraz z nadejściem wiosny wypiękniał nasz seminaryjny ogród.

Po wspólnej pracy upiększyliśmy nasz ogród, by każdy w nadchodzące ciepłe dni miał możliwość wypoczynku na łonie przyrody. W pracach ogrodowych pomagali również nasi przełożeni - ks. Rektor Michał Mierzwa oraz Ojciec Duchowny Bartłomiej Musiał.

Równocześnie w ogrodzie zamieszkała para pawi, które swoim ubarwieniem umilają oko przełożonym i alumnom oraz naszym gościom. Opieki nad nowymi podopiecznymi podjęli się ks. Rektor oraz Ojciec Duchowny.

To nie koniec zmian. W najbliższej przyszłości w ogrodzie pojawi się altana, huśtawka oraz domek dla pawi, który został zaprojektowany przez Księdza Rektora.

Zobacz zdjęcia >>>

 
poniedziałek, 29 kwietnia 2013

Dziś wieczorem w ramach kolacji, w przeddzień wyjazdu alumnów do domu na długi majowy weekend, zorganizowaliśmy grilla w naszym seminaryjnym ogrodzie.

Pogoda nam sprzyjała. Podczas posiłku rozmawialiśmy o naszych planach na nadchodzące wolne dni, zaś Ks. Rektor wypytywał nas o nazwy poszczególnych ptaków, które uwiły sobie gniazda w naszym ogrodzie i swoim śpiewem umilały nam czas.

Dziękujemy kl. Patrykowi, organizatorowi dzisiejszego spotkania, za inicjatywę oraz smaczne potrawy.

Zobacz zdjęcia >>>

 
czwartek, 25 kwietnia 2013

Od wczoraj w naszym seminarium przebywała grupa kleryków z Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Przemyślu, którzy przybyli do nas, by rozegrać mecz piłki siatkowej w ramach Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Duchownych.

Wspólne spotkanie rozpoczęliśmy kolacją, a po niej spotkaniem przy kawie. Zaś wieczorem udaliśmy się na halę sportową, gdzie rozegraliśmy mecz piłki siatkowej. Niestety i tym razem przegraliśmy 0:3 (14:25, 17:25, 15:25), ale najważniejsza była dobra zabawa. Po meczu wspólnie zwiedzaliśmy Kraków.

W dniu dzisiejszym nasi goście uczestniczyli z nami we Mszy św., odprawianej w j. angielskim. Ks. Rektor w homilii przedstawił nam postać św. Marka, którego święto dziś w liturgii obchodzimy oraz postawił nam cztery pytania, dotyczące naszej przyszłej ewangelizacji: Gdzie? Kogo? Z kim? W jaki sposób?

Po śniadaniu dziekan alumnów podziękował przemyskim klerykom za wizytę oraz wręczył skromny prezent, a Ksiądz Rektor pogratulował wygranej. Następnie nasi goście pojechali do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach oraz do Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się, a po obiedzie wrócili do siebie.

Alumnom z Przemyśla gratulujemy wygranej, dziękujemy za wizytę, zapraszamy ponownie i życzymy powodzenia w finale Mistrzostw.

Zobacz zdjęcia >>>

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 21