Seminarium Duchowne sw. Cyryla i Metodego w Krakowie

Aktualności

Dni skupienia

"Moje miejsce w Kościele"

W dniach 14-17 marca 2019 roku w naszej wspólnocie seminaryjnej miały miejsce Dni Skupienia. W czwartek wieczorem klerycy wysłuchali konferencji ojca duchownego ks. dra Mariusza Gajewskiego pt.: "Moje miejsce we wspólnocie Kościoła". W kolejnych dniach alumni wzięli udział w warsztatach pt.: "Troska o powołanie - formacja ludzka", prowadzone przez ks. Jacka Lasonia, panią dr Ewę Kosińską oraz ks.dra Mariusza Gajewskiego, które miały miejsce w Misjonarskim Ośrodku Formacyjnym Vincentinum. 
 
Sesja poruszała między innymi zagadnienia dotyczące dojrzałości duchowej człowieka, integracji osobowości i właściwego rozumienia seksualności. Ks. Mariusz prowadził dyskusję panelową oraz przewodniczył sobotniej Eucharystii. Podczas warsztatów klerycy, oprócz bogactwa konferencji i ćwiczeń z psychologii mieli także okazję na wymianę myśli oraz doświadczeń z kolegami z innych seminariów diecezjalnych i zakonnych z całej Polski.
 
W czasie rozmów i wspólnie spędzonych posiłków klerycy mogli się przekonać jak licznymi drogami, wśród różnorodnych charyzmatów, może być mężczyzna prowadzony przez Pana Boga do kapłaństwa. Ubogaceni tymi wszystkimi doświadczeniami powrócili w niedzielę do swoich obowiązków.